PVC Pencere ve Yalıtımlı Çift Cam İmalatı


PVC Pencere ve Kapı Üretimi

PVC profil ve pencere üretimi 1950 nin sonlarına doğru Batı Almanya’da başladı.

O günlerde kulanılan hammaddeler, extruderler, kalıplar ve kalibratörler, ve işleme makineleri oldukça basitti. Profil dizaynları da aynı şekilde basit bir yapıya sahipti ve pencere üretimleri oldukça düşük seviyelerdeydi.

1960 lı yıların ortalarında konik çift burgulu extruderlerin devreye alınması ile önemli gelişmeler kat edilmiştir. Gelişen kalıp teknolojisi ve üretim ekipmanları, ve geliştirilen yeni dizaynlar  sayesinde yüksek kaliteli PVC profiller üretilmiş, ve bunlardan da çevre şartlarına mukavim yine yüksek kaliteli kapı/pencereler yapılmıştır.

Son 20 yılda üretimin her aşamasını ilgilendiren büyük gelişmeler sağlanmıştır.

Bugün;

Bugün PVC profilleri birçok Avrupa ülkesinde, Amerika’da, Kanada’da, ülkemizde ve bazı orta ve uzak doğu ülkelerinde üretilmektedir. Türkiye’de PVC profil sektörü hızla gelişmiş, ve Türk firmaları dünya pazarlarında kendilerine önemli bir yer edinerek söz sahibi olmaya başlamışlardır.

Bizde Sevinçler Yapı olarak 2005 yılında Çaykara Hurmalık mevkinde PVC kapı/pencere   ve ısı yalıtımlı çift cam üretim tesislerimizi açarak yeni bir  hizmet sektöründe faaliyete başladık.

Bu gün geldiğimiz nokta ise Çaykara başta olmak üzere Trabzon ve yakın ilçelerde halkımıza kaliteli mal üretimini sunuyoruz.